Przedawkowanie tyroksyny (tydzień 26)

Strona Główna Forums Tarczyca a ciąża Przedawkowanie tyroksyny (tydzień 26)

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  tarczyca.info, 4 lata, 8 miesiące temu.

 • Autor

  Wpisy

 • #4194


  Olaska

  Participant

  Ja miałam pół roku przed ciążą TSH 2,9 a w 6-stym tygodniu jak się dowiedziałam było TSH ponad 6. Leczenie zaczęło się od około 7/8-go tygodnia. Teraz jest tydzień 26sty a ja mam objawy nadczynności. Już trzecią noc z rzędu nie śpię nic i właśnie tu piszę i próbuję się czegoś dowiedzieć, bo nie chcę robić nic na własną rękę, ale będę musiała, bo nie mogę się dostać do endokrynologa. Niestety 2 miesiące temu musiałam się przeprowadzić do UK za mężem i tu wszystko trwa i trwa i lekarka pierwszego kontaktu nie skierowała mnie do endokrynologa, tylko przepisała receptę na lewotyroksynę w niezmienionej dawce. Na moje życzenie zrobiła test krwi. Powiedziałam jej, że powinien być na czczo, ale ona powiedziała, że jak już jestem teraz to zrobi teraz. Potem tydzień czekania na wyniki. Także w dniu 01 czerwca było TSH 1,50 a pozostałe mają tu inne normy więc nie podaję. I tyle. Nie wysłała mnie do endo. Zmieniłam zatem lekarza. To trwało… Poprosiłam o wizytę i to nadal trwa (mam we wtorek). Zanim będzie, jeśli będzie endokrynolog to nie wiem czy coś się nie stanie już złego do tej pory. W międzyczasie zmniejszyłam dawkę sama, bo pamiętam z Polski, że mówił mi lekarz, że po 24tym tygodniu powinni zmniejszyć. Ostatni raz byłam na kontroli endo w Polsce 18 kwietnia. Dziś jest 21 czerwca, trzecią noc nic nie śpię, mam kołatanie serca, sporadyczne błyski przed oczami i czytam, że jak odstawię nagle lek to się skończyć może migotaniem przedsionków. .. Poproszę o radę co powinnam zrobić? Wcześniej brałam 75mg 4 razy w tygodniu i 100mg 3 razy w tygodniu. 2 tygodnie temu sama obniżyłam do 75mg każdego dnia, czyli bez tych dni ze setką. Widać, że to za mało. Od jutra będę brać 50mg bo chcę w końcu zasnąć… Nie chcę zrobić krzywdy dziecku, ale nie wiem co gorsze, zostawić ten stan bez zmian, czy wymyślać sama co zrobić. Na prywatnego endokrynologa w UK mnie nie stać…

 • #4199


  tarczyca.info

  Keymaster

  TSH wskazuje na dobre wyrównanie, ale badanie powinno być wykonane przed przyjęciem leku oraz najlepiej w ciąży oceniać razem z FT4. Skoro jutro jest konsultacja endokrynologiczna najlepiej gdyby zjawiła się Pani na tą konsultację z aktualnymi badaniami.

  Podwyższone TSH w ciąży.

 • #4203


  Olaska

  Participant

  Jutro mam konsultację ale z położną, która może mnie wysłać, lub może nie wysłać do endokrynologa (i nie wiem jak długo ewentualnie trzeba by jeszcze czekać na tą wizytę). Badanie, którego wyniki podałam było robione w 23 tygodniu ciąży, a dawkowanie miałam rzekomo zmienić w 24tym. Objawy pojawiły się właśnie na przełomie tygodnia 24/25. Być może było faktycznie dobrze wyrównane jeszcze wtedy 1-go czerwca. Był taki wynik: TSH 1.50 (norma 0.35 – 5.5 mu/l) wolne t4 14.2 (norma 9-24 pmol/l) całkowity t3 1.8 (norma 0.9 – 2.8 nmol/l). Czyli wszystko pięknie i pewnie dlatego mnie nie chciała skierować do endokrynologa. Niemniej jednak bezsenność, palpitacje i wszystkie objawy przedawkowania się u mnie pojawiły… Wczoraj zamiast 75 wzięłam 50 a dzisiaj 25 i już się uspokoiło wszystko oprócz biegunki. Tyle tylko, że mam obawy, że nie powinnam była tak zrobić, ale już nie mogłam wytrzymać dłużej.

 • #4204


  tarczyca.info

  Keymaster

  J.w.
  Wyniki hormonalne są prawidłowe. Zmniejszanie dawkowania bez aktualnej oceny hormonalnej w ciąży dodatkowo przy prawidłowych poprzednich wynikach i bez konsultacji lekarskiej to nie jest dobry pomysł. Objawy mogą wynikać z innej przyczyny.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WĄTKI NA FORUM

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • SylaW:

  Proszę o poradę odnośnie moich wyników. W lipcu poroniłam w 9 tygodniu cią...

 • Niedoczynność tarczycy w ciąży | Tarczyca.info:

  […] Szczegóły omówiono w dziale ciąża a tarczyca […]...

 • Podwyższone TSH w ciąży | Wysokie TSH a ciąża | Portal Tarczyca.info:

  […] jawnej niedoczynności tarczycy (podwyższone TSH, obniżone FT4) omó...

 • daniela:

  Witam Mam pytanie jestem tydzień po operacji całkowitego usunięcia tarczycy...

 • Agnes:

  Dobry wieczór. Ze względu na pogarszające się samopoczucie (biegunka naprzem...

 • tarczyca.info:

  Tak, warto iść do lekarza. Może to być początek rozwijającej się niedoczy...

 • kasiatychy5:

  Witam. Proszę o interpretację wyników, bo niby są w normie. Nie wiem czy war...

 • tarczyca.info:

  Nie ma czegoś takiego w opisie usg jak czarna plamka...

 • tarczyca.info:

  W tym wieku takie wyniki badań są prawidłowe...

 • tarczyca.info:

  Wyniki nie wskazują aby zaburzenia czynności tarczycy były przyczyną...

 • tarczyca.info:

  Warto uzupełnić o ATG. Poza tym mała tarczyca w usg. Wskazuje to na możliwo...

 • Martyna23400:

  Witam, proszę o interpretację wyników, mam 24 lata 162 cm wzrostu i 52 kg, w ...